SMD Tdk (Epcos) CGA4J3X7R1H225K125AB
TTC
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
précédemment 0
Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 0805
Art
404322873
N° De Série
CGA4J3X7R1H225K125AB
Product.manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
Support après-vente
icon
Disponibilité en stock
Description
Informations sur le produit
2.2 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Caractéristiques techniques
| SKU | 404322873 |
| AVG leadtime (calendar days) | 364 |
| Country of origin | JP JPN JAPAN |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322400 |
| External length | 2.00 mm |
| Thickness | 1.25 mm |
| External Width | 1.25 mm |
| Manufacturer Part Number | CGA4J3X7R1H225K125AB |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Capacitance (µF) | 2.2 |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 2000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 0805 |
| Temperature Characteristics | X7R (±15%) |
| Voltage rating DC (VDC) | 50 |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting type | SMD |
| Termination Style | SMD/SMT |
