Power Relay Hongfa HF3FA/012-ZTF
TTC
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
précédemment 0
HF3FA Series 10A SPDT 12VDC PCB Through Hole Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC)
Art
440000118
N° De Série
HF3FA/012-ZTF(136) SAP 45275300015
Ean
10420160
Product.manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
Support après-vente
icon
Disponibilité en stock
Description
Informations sur le produit
HF3FA Series 10A SPDT 12VDC PCB Through Hole Subminiature High Power Relay
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Caractéristiques techniques
| SKU | 440000118 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10420160 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.50 mm |
| External length | 19.00 mm |
| External Width | 15.20 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 6 |
| Elettrico gross price list | € 1,27 |
| Manufacturer Part Number | HF3FA/012-ZTF(136) SAP 45275300015 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF3FA/012-ZTF (136) |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF3FA Series 10A SPDT 12VDC PCB Through Hole Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC) |
| Switching Voltage (VDC) | 28.00 V |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
