Ferrite Cores Tdk (Epcos) B64290L0638X087
TTC
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
précédemment 0
Ferrite Core Toroid 1.34uH N87
Art
404017150
N° De Série
B64290L0638X087
Product.manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
Support après-vente
icon
Disponibilité en stock
Description
Informations sur le produit
Epoxy N87 Ferrite Core Toroid Type
Caractéristiques techniques
| SKU | 404017150 |
| AVG leadtime (calendar days) | 245 |
| Core/Magnetic Factor (mm⁻¹) | 2.07 |
| Country of origin | CZ CZE CZECH REPUBLIC |
| Effective Area | 26.17 mm² |
| Effective Length | 54.15 mm |
| Effective Magnetic Volume | 1,417.00 mm³ |
| External diameter | 23.30 mm |
| External Height | 7.40 mm |
| Inductance μH | 1.34 |
| Initial Permeability | 2200 |
| Internal diameter | 12.60 mm |
| Manufacturer Part Number | B64290L0638X087 |
| Saturation Magnetic Flux Density (@100°C) | 390 |
| Selling quantity | 300 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Ferrite Core Toroid 1.34uH N87 |
| Tolerance | ± 25% |
| Coating/Finish | Epoxy |
| Core Shape | Toroid |
| Gap | Ungapped |
| Material | N87 |
