TFT Display Winstar WF35LTIACDNN0#
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
3.5-inch LCD-TFT display module with 320x240 resolution
Art
670031585
Sn Pcs
WF35LTIACDNN0#
Manufacturer
WINSTAR Display Co.
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
WF35LTIACDNN0# is 3.5-inch LCD-TFT display module with 320x240 resolution (landscape view) from Winstar Co., without TFT controller, interface: RGB. The module is equipped with an Edge LED backlight. The display characterizes with a brightness of 420 cd/m², a static contrast ratio of 350:1 and an ability to work in the industrial temperature range (-20~70°C).
Technical features
| SKU | 670031585 |
| AVG leadtime (calendar days) | 84 |
| Brightness (nits) | 420 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display Size (") | 3.50 in |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85312040 |
| Manufacturer Part Number | WF35LTIACDNN0# |
| Maximum Storage Temperature | 80.00 °C |
| Maximum Operating temperature | 70.00 °C |
| Minimum Storage Temperature | -30.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -20.00 °C |
| Model | WF35LTIACDNN0# |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | 3.5-inch LCD-TFT display module with 320x240 resolution |
| Display Contrast | 0350:1 |
| Interface | TTL |
| Display resolution | 0320x0240 |
| Viewing Angle | 55,55,45,50 |
| TFT Technology | TN |
