TFT Display Chi Mei Optoelectronics G156HCE-E01
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
G156HCE-E01 15.6 inch Lcd Panel for INNOLUX,Without Touch
Art
670031349
Sn Pcs
G156HCE-E01
Manufacturer
Innolux Chi Mei
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
G156HCE-E01 is a 15.6” TFT Liquid Crystal Display module with LED Backlight unit and 40 pins eDP interface. This module supports 1920 x 1080 FHD AAS mode and can display 262,144 colors. The LED driving device for Backlight is built in PCBA.
Technical features
| SKU | 670031349 |
| AVG leadtime (calendar days) | 42 |
| Brightness (nits) | 450 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display Size (") | 15.60 in |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85312040 |
| Manufacturer Part Number | G156HCE-E01 |
| Maximum Storage Temperature | 60.00 °C |
| Maximum Operating temperature | 50.00 °C |
| Minimum Storage Temperature | -20.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0.00 °C |
| Model | G156HCE-E01 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | G156HCE-E01 15.6 inch Lcd Panel for INNOLUX,Without Touch |
| Display Contrast | 0600:1 |
| Interface | eDP |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Viewing Angle | 88,88 |
| TFT Technology | AAS, Normally Black, Transmissive |
