TFT Display Chi Mei Optoelectronics G121XCE-L01
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
G121XCE-L01 model is a 12.1” TFT-LCD IAV module with a white LED Backlight Unit and a 20-pin 1ch-LVDS interface.
Art
670028456
Sn Pcs
G121XCE-L01
Manufacturer
Innolux Chi Mei
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
The G121XCE-L01 model is a 12.1” TFT-LCD IAV module with a white LED Backlight Unit and a 20-pin 1ch-LVDS interface. This module supports 1024 x 768 XGA mode and displays 262k/16.7M colors. The converter for the Backlight Unit is built in.
Technical features
| SKU | 670028456 |
| AVG leadtime (calendar days) | 98 |
| Brightness (nits) | 600 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display Size (") | 12.10 in |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85312040 |
| Manufacturer Part Number | G121XCE-L01 |
| Maximum Storage Temperature | 90.00 °C |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Storage Temperature | -40.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -30.00 °C |
| Model | G121XCE-L01 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | G121XCE-L01 model is a 12.1” TFT-LCD IAV module with a white LED Backlight Unit and a 20-pin 1ch-LVDS interface. |
| Display Contrast | 1000:1 |
| Interface | LVDS |
| Display resolution | 1024x0768 |
| Viewing Angle | 89,89 |
| TFT Technology | Normally Black, Super MVA, Transmissive |
