TFT Display Chi Mei Optoelectronics G121ICE-L01
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
G121ICE-L01 12.1 1280×800 LCD Panel for Innolux
Art
670028812
Sn Pcs
G121ICE-L01
Manufacturer
Innolux Chi Mei
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
G121ICE-L01 is a 12.1 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of -30 ~ 80°C , a storage temperature range of -30 ~ 85°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²).
Technical features
| SKU | 670028812 |
| AVG leadtime (calendar days) | 63 |
| Brightness (nits) | 600 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display Size (") | 12.10 in |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85312040 |
| Manufacturer Part Number | G121ICE-L01 |
| Maximum Storage Temperature | 85.00 °C |
| Maximum Operating temperature | 80.00 °C |
| Minimum Storage Temperature | -30.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -30.00 °C |
| Model | G121ICE-L01 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | G121ICE-L01 12.1 1280×800 LCD Panel for Innolux |
| Display Contrast | 1000:1 |
| Interface | LVDS |
| Display resolution | 1280x0800 |
| Viewing Angle | 89,89 |
| TFT Technology | AAS, Normally Black, Transmissive |
