SMD Tdk (Epcos) C3216X5R1E476M160AC
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Cap Ceramic 47uF 25V X5R 1206
Art
404322827
Sn Pcs
C3216X5R1E476M160AC
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
C Series 1206 47 uF 25 V ±20 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Technical features
| SKU | 404322827 |
| AVG leadtime (calendar days) | 364 |
| Country of origin | JP JPN JAPAN |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322400 |
| External length | 3.20 mm |
| Thickness | 1.60 mm |
| External Width | 1.60 mm |
| Manufacturer Part Number | C3216X5R1E476M160AC |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 47 |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 2000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Cap Ceramic 47uF 25V X5R 1206 |
| Temperature Characteristics | X5R (±15%) |
| Voltage rating DC (VDC) | 25 |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting type | SMD |
| Termination Style | SMD/SMT |
