SMD electrolytic capacitor ELNA RVZ-16V101MF61U-R2
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
SMD electrolytic capacitor ELNA RVZ-16V101MF61U-R2RVZ Series, 100UF, 16VDimensions: 6.3X5.8
Art
400121448
Sn Pcs
[RVZ-16V101MF61U-R2]-[RSVVZ101M1EDC8002U]
Ean
8004001214482
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
SMD electrolytic capacitor ELNA RVZ-16V101MF61U-R2
RVZ Series, 100UF, 16V
Dimensions: 6.3X5.8
RVZ Series, 100UF, 16V
Dimensions: 6.3X5.8
Technical features
| SKU | 400121448 |
| AVG leadtime (calendar days) | 168 |
| Country of origin | MY MYS MALAYSIA |
| Ean Number | 8004001214482 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | [RVZ-16V101MF61U-R2]-[RSVVZ101M1EDC8002U] |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Capacitance (µF) | 100 |
| Model | 100 UF 16 V |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | SMD electrolytic capacitor ELNA RVZ-16V101MF61U-R2RVZ Series, 100UF, 16VDimensions: 6.3X5.8 |
| Voltage - Rated | 16.00 V |
