SMD electrolytic capacitor ELNA RV2-50V4R7MU-R
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
SMD electrolytic capacitor ELNA RV2-50V4R7MU-RRV2 Series, 4,7UF, 50VDimensions: 5X5.3
Art
400121673
Sn Pcs
[RV2-50V4R7MU-R]-[RSVV24R7M1UCC3001SU]
Ean
8004001216738
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
SMD electrolytic capacitor ELNA RV2-50V4R7MU-R
RV2 Series, 4,7UF, 50V
Dimensions: 5X5.3
RV2 Series, 4,7UF, 50V
Dimensions: 5X5.3
Technical features
| SKU | 400121673 |
| AVG leadtime (calendar days) | 999 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8004001216738 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | [RV2-50V4R7MU-R]-[RSVV24R7M1UCC3001SU] |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 4.7 |
| Model | 4,7 UF 50 V |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | SMD electrolytic capacitor ELNA RV2-50V4R7MU-RRV2 Series, 4,7UF, 50VDimensions: 5X5.3 |
| Voltage - Rated | 50.00 V |
