Signal Relay Hongfa HFD4/24-SR
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HFD4 Series 24V DPDT (2 Form C) 2A Surface Mount Subminiature Signal RelaySwitching Current - Max (A): 2 A
Art
440000455
Sn Pcs
HFD4/24-SR SAP 45374410361
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HFD4 Series 24V DPDT (2 Form C) 2A Surface Mount Subminiature Signal Relay
Technical features
| SKU | 440000455 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Coil Voltage (VDC) | 24.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 5.65 mm |
| External length | 10.00 mm |
| External Width | 6.50 mm |
| Manufacturer Part Number | HFD4/24-SR SAP 45374410361 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HFD4/24-SR |
| Selling quantity | 900 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HFD4 Series 24V DPDT (2 Form C) 2A Surface Mount Subminiature Signal RelaySwitching Current - Max (A): 2 A |
| Switching Voltage (VDC) | 220.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgNi + Au plated |
| Mounting type | Surface Mount |
| Termination Style | SMT |
