Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RKD-35V222MJ7W#Q-FC8
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RKD-35V222MJ7W#Q-FC8RKD Series, 2200UF, 35VDimensions: 16X31.5
Art
401013997
Sn Pcs
[RKD-35V222MJ7W#Q-FC8]-[RARKD222M1GJ31B22WT]
Ean
5668
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RKD-35V222MJ7W#Q-FC8
RKD Series, 2200UF, 35V
Dimensions: 16X31.5
RKD Series, 2200UF, 35V
Dimensions: 16X31.5
Technical features
| SKU | 401013997 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Country of origin | TH THA THAILAND |
| Ean Number | 5668 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Manufacturer Part Number | [RKD-35V222MJ7W#Q-FC8]-[RARKD222M1GJ31B22WT] |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Capacitance (µF) | 2200 |
| Model | 2200 UF 35 V |
| Selling quantity | 250 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RKD-35V222MJ7W#Q-FC8RKD Series, 2200UF, 35VDimensions: 16X31.5 |
| Voltage - Rated | 35.00 V |
| Qualification | AEC-Q200 |
