Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-6V222MH5#B
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-6V222MH5#BRE3 Series, 2200UF, 6,3VDimensions: 10X20
Art
401013503
Sn Pcs
RE3-6V222MH5#B
Ean
8004010135037
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-6V222MH5#B
RE3 Series, 2200UF, 6,3V
Dimensions: 10X20
RE3 Series, 2200UF, 6,3V
Dimensions: 10X20
Technical features
| SKU | 401013503 |
| AVG leadtime (calendar days) | 999 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8004010135037 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | RE3-6V222MH5#B |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 2200 |
| Model | 2200 UF 6,3V |
| Pitch | 5.00 mm |
| Selling quantity | 200 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-6V222MH5#BRE3 Series, 2200UF, 6,3VDimensions: 10X20 |
| Voltage - Rated | 6.30 V |
