Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-63V102MJ6#B
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-63V102MJ6#BRE3 Series, 1000UF, 63VDimensions: 16X25
Art
401013258
Sn Pcs
RE3-63V102MJ6#B
Ean
4010132580000
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-63V102MJ6#B
RE3 Series, 1000UF, 63V
Dimensions: 16X25
RE3 Series, 1000UF, 63V
Dimensions: 16X25
Technical features
| SKU | 401013258 |
| AVG leadtime (calendar days) | 999 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 4010132580000 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | RE3-63V102MJ6#B |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 1000 |
| Model | 1000 UF 63 V |
| Net weight | 0.00 kg |
| Pitch | 7.50 mm |
| Selling quantity | 100 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-63V102MJ6#BRE3 Series, 1000UF, 63VDimensions: 16X25 |
| Voltage - Rated | 63.00 V |
