Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V222MJ8#B
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V222MJ8#BRE3 Series, 2200UF, 50VDimensions: 16X35
Art
401014137
Sn Pcs
RE3-50V222MJ8#B
Ean
8004010141373
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V222MJ8#B
RE3 Series, 2200UF, 50V
Dimensions: 16X35
RE3 Series, 2200UF, 50V
Dimensions: 16X35
Technical features
| SKU | 401014137 |
| AVG leadtime (calendar days) | 999 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8004010141373 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | RE3-50V222MJ8#B |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 2200 |
| Model | 2200 UF 50 V |
| Net weight | 0.01 kg |
| Pitch | 7.50 mm |
| Selling quantity | 100 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V222MJ8#BRE3 Series, 2200UF, 50VDimensions: 16X35 |
| Voltage - Rated | 50.00 V |
