Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V102MI6#B
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V102MI6#BRE3 Series, 1000UF, 50VDimensions: 12X25
Art
401013155
Sn Pcs
RE3-50V102MI6#B
Ean
4010131550004
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V102MI6#B
RE3 Series, 1000UF, 50V
Dimensions: 12X25
RE3 Series, 1000UF, 50V
Dimensions: 12X25
Technical features
| SKU | 401013155 |
| AVG leadtime (calendar days) | 999 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 4010131550004 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Manufacturer Part Number | RE3-50V102MI6#B |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 1000 |
| Model | 1000 UF 50 V |
| Net weight | 0.00 kg |
| Oring presence | No |
| Pitch | 5.00 mm |
| Selling quantity | 100 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-50V102MI6#BRE3 Series, 1000UF, 50VDimensions: 12X25 |
| Voltage - Rated | 50.00 V |
| Cableguide presence | No |
