Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-35V222MJ6#B-T50
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-35V222MJ6#B-T50RE3 Series, 2200UF, 35VDimensions: 16X25
Art
401013989
Sn Pcs
RE3-35V222MJ6#B-T50
Ean
8004010139899
Manufacturer
ELNA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-35V222MJ6#B-T50
RE3 Series, 2200UF, 35V
Dimensions: 16X25
RE3 Series, 2200UF, 35V
Dimensions: 16X25
Technical features
| SKU | 401013989 |
| AVG leadtime (calendar days) | 999 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8004010139899 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | RE3-35V222MJ6#B-T50 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Capacitance (µF) | 2200 |
| Model | 2200 UF 35 V |
| Pitch | 7.50 mm |
| Selling quantity | 250 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Radial aluminum electrolytic capacitor ELNA RE3-35V222MJ6#B-T50RE3 Series, 2200UF, 35VDimensions: 16X25 |
| Voltage - Rated | 35.00 V |
