PTC EPCOS B59412C1130B070
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
ICL 120 Ohm 25% 15 mm
Art
404016734
Sn Pcs
B59412C1130B070
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±25% 0.591" (15.00mm)
maximum operating voltage: 440 V (OC), 480 V (ICL)
maximum operating voltage: 440 V (OC), 480 V (ICL)
Technical features
| SKU | 404016734 |
| AVG leadtime (calendar days) | 210 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External diameter | 15.00 mm |
| External Height | 19.00 mm |
| External length | 35.00 mm |
| Thickness | 7.50 mm |
| Hold Current (A) | 75.00 mA |
| Insulation Resistance (Ohm) | 120.00 Ω |
| Lead Diameter (mm) | 0.8 |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 15 |
| Current - Max | 7.00 A |
| Manufacturer Part Number | B59412C1130B070 |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Maximum Operating Voltage (V) | 440.00 V |
| Lead Spacing (mm) | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Minimum Resistance | 63.00 Ω |
| Model | B59412C1130B70 |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | ICL 120 Ohm 25% 15 mm |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 100.00 s |
| Trip Current (A) | 150.00 mA |
| Tolerance | ± 25% |
| Package/Case | Bulk, Strip |
| Mounting type | Through Hole |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination Style | Radial |
| Voltage Rating | 400V |
