PTC EPCOS B59301P1120A062
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
PTC Reset Fuse 24V 310 mA 4032
Art
404016680
Sn Pcs
B59301P1120A062
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Ceramic PTC Resettable Fuse 24V 310 mA Ih Surface Mount 4032 (10080 Metric)
Technical features
| SKU | 404016680 |
| AVG leadtime (calendar days) | 210 |
| Country of origin | ID IDN INDONESIA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External Height | 3.30 mm |
| External length | 10.00 mm |
| External Width | 8.00 mm |
| Hold Current (A) | 310.00 mA |
| Insulation Resistance (Ohm) | 3.10 Ω |
| Current - Max | 1.60 A |
| Manufacturer Part Number | B59301P1120A062 |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Maximum Operating Voltage (V) | 30.00 V |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Minimum Resistance | 1.85 Ω |
| Model | B59301P1120A62 |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | PTC Reset Fuse 24V 310 mA 4032 |
| Trip Current (A) | 640.00 mA |
| Tolerance | ± 25% |
| Package/Case | 4032 (10080 Metric) |
| Mounting type | Surface Mount |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 24V |
