PTC EPCOS B59217J0130A020
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Housed PTC Thermistors as ICL, 4
Art
404016705
Sn Pcs
B59217J0130A020
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Inrush Current Limiter 56 Ohms ±25% -
Technical features
| SKU | 404016705 |
| AVG leadtime (calendar days) | 210 |
| Country of origin | ID IDN INDONESIA |
| External Height | 22.20 mm |
| External length | 18.00 mm |
| External Width | 14.00 mm |
| Insulation Resistance (Ohm) | 56.00 Ω |
| Lead Diameter (mm) | 0.4 |
| Manufacturer Part Number | B59217J0130A020 |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Maximum Operating Voltage (V) | 440.00 V |
| Lead Spacing (mm) | 10 |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Housed PTC Thermistors as ICL, 4 |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 150.00 s |
| Tolerance | ± 25% |
| Package/Case | Tray |
| Mounting type | Through Hole |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination Style | Radial |
