Power Relay Hongfa HF7FD/012-1ZST
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF7FD Series 10A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 20 A
Art
440000097
Sn Pcs
HF7FD/012-1ZST (610) SAP CODE 45274340373
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF7FD Series 10A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature High Power Relay
Technical features
| SKU | 440000097 |
| AVG leadtime (calendar days) | 140 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 16.60 mm |
| External length | 22.00 mm |
| External Width | 16.00 mm |
| Manufacturer Part Number | HF7FD/012-1ZST (610) SAP CODE 45274340373 |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF7FD/012-1ZST (610) |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF7FD Series 10A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 20 A |
| Switching Voltage (VDC) | 28.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
