Power Relay Hongfa HF46F/024-HS1
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF46F Series 5A SPST 24VDC PCB Sealed Subminiature Intermediate Power RelaySwitching Current - Max (A): 5 A
Art
440000018
Sn Pcs
HF46F/024-HS1 SAP CODE 45274460035
Ean
10415995
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF46F Series 5A SPST 24VDC PCB Sealed Subminiature Intermediate Power Relay
Technical features
| SKU | 440000018 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Coil Voltage (VDC) | 24.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10415995 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.30 mm |
| External length | 20.50 mm |
| External Width | 7.00 mm |
| Elettrico gross price list | € 1,42 |
| Manufacturer Part Number | HF46F/024-HS1 SAP CODE 45274460035 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF46F/024-HS1 |
| Selling quantity | 160 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF46F Series 5A SPST 24VDC PCB Sealed Subminiature Intermediate Power RelaySwitching Current - Max (A): 5 A |
| Switching Voltage (VDC) | 30.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgNi |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
