Power Relay Hongfa HF41F/12-H
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF41F Series 6A SPST 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature Power RelaySwitching Current - Max (A): 6 A
Art
440000572
Sn Pcs
HF41F/12-H SAP 45285170028
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF41F Series 6A SPST 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature Power Relay
Technical features
| SKU | 440000572 |
| AVG leadtime (calendar days) | 140 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.00 mm |
| External length | 28.00 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Manufacturer Part Number | HF41F/12-H SAP 45285170028 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF41F/12-H |
| Selling quantity | 2000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF41F Series 6A SPST 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature Power RelaySwitching Current - Max (A): 6 A |
| Switching Voltage (VDC) | 125.00 V |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgNi |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
