Power Relay Hongfa HF3FA/024-ZTF
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF3FA Series 10A SPDT 24VDC Flux Proofed Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC)
Art
440000096
Sn Pcs
HF3FA/024-ZTF (335) SAP 45275300208
Ean
10420875
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF3FA Series 10A SPDT 24VDC Flux Proofed Subminiature High Power Relay
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Technical features
| SKU | 440000096 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 24.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10420875 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.50 mm |
| External length | 19.00 mm |
| External Width | 15.20 mm |
| Elettrico gross price list | € 1,56 |
| Manufacturer Part Number | HF3FA/024-ZTF (335) SAP 45275300208 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF3FA/024-ZTF (335) |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF3FA Series 10A SPDT 24VDC Flux Proofed Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC) |
| Switching Voltage (VDC) | 28.00 V |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
