Power Relay Hongfa HF32FA/012-HSL2
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF32FA Series 5A SPST 12VDC PCB Mount Subminiature Intermediate Power RelaySwitching Current - Max (A): 5 A
Art
440000002
Sn Pcs
HF32FA/012-HSL2 SAP 45274120525
Ean
10420670
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF32FA Series 5A SPST 12VDC PCB Mount Subminiature Intermediate Power Relay
Technical features
| SKU | 440000002 |
| AVG leadtime (calendar days) | 224 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10420670 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 12.70 mm |
| External length | 17.60 mm |
| External Width | 10.10 mm |
| Elettrico gross price list | € 1,73 |
| Manufacturer Part Number | HF32FA/012-HSL2 SAP 45274120525 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF32FA/012-HSL2 |
| Selling quantity | 100 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF32FA Series 5A SPST 12VDC PCB Mount Subminiature Intermediate Power RelaySwitching Current - Max (A): 5 A |
| Switching Voltage (VDC) | 30.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgNi |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
