Power Relay Hongfa HF172F-140/12-HF
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Power Relay Hongfa HF172F-140/12-HF
Art
440000582
Sn Pcs
HF172F-140/12-HF SAP 45787660001
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Power Relay Hongfa HF172F-140/12-HF
Switching Current - Max (A): 140 A
Switching Current - Max (A): 140 A
Technical features
| SKU | 440000582 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 43.00 mm |
| External length | 45.00 mm |
| External Width | 41.40 mm |
| Manufacturer Part Number | HF172F-140/12-HF SAP 45787660001 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF172F-140/12-HF |
| Selling quantity | 90 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Power Relay Hongfa HF172F-140/12-HF |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgNi |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
