Power Relay Hongfa HF170F/12-2H1DTF
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Solar Relay 12VDC 2 FORM A AgSnO2 Class FSwitching Current - Max (A): 40 A
Art
440000606
Sn Pcs
HF170F/12-2H1DTF SAP 45787570014
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Solar Relay 12VDC 2 FORM A AgSnO2 Class F
Technical features
| SKU | 440000606 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 40.00 mm |
| External length | 36.00 mm |
| External Width | 30.00 mm |
| Manufacturer Part Number | HF170F/12-2H1DTF SAP 45787570014 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF170F/12-2H1DTF |
| Selling quantity | 120 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Solar Relay 12VDC 2 FORM A AgSnO2 Class FSwitching Current - Max (A): 40 A |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
