Power Relay Hongfa HF165FD/12-HY1TF
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF165FD Series SPST 30A 277VAC Class F Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 30 A
Art
440000579
Sn Pcs
HF165FD/12-HY1TF SAP 45286720023
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF165FD Series SPST 30A 277VAC Class F Miniature High Power Relay
Technical features
| SKU | 440000579 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 20.40 mm |
| External length | 32.20 mm |
| External Width | 27.50 mm |
| Manufacturer Part Number | HF165FD/12-HY1TF SAP 45286720023 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF165FD/12-HY1TF |
| Selling quantity | 400 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF165FD Series SPST 30A 277VAC Class F Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 30 A |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
