Power Relay Hongfa HF118F/024-1ZS1T
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF118F Series 10A SPDT 24V PCB Mount Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 10 A
Art
440000584
Sn Pcs
HF118F/024-1ZS1T(136)(310) SAP 45285211243
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF118F Series 10A SPDT 24V PCB Mount Miniature High Power Relay
Technical features
| SKU | 440000584 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Coil Voltage (VDC) | 24.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 12.50 mm |
| External length | 28.50 mm |
| External Width | 10.10 mm |
| Manufacturer Part Number | HF118F/024-1ZS1T(136)(310) SAP 45285211243 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF118F/024-1ZS1T |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF118F Series 10A SPDT 24V PCB Mount Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 10 A |
| Switching Voltage (VDC) | 125.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
