Power Relay Hongfa HF118F/006-1ZS1T
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Power Relay, 6VDC Coil, 10Amp, 1 Form C Contact, 3.2mm 1 pole 8A, HF118F SeriesSwitching Current - Max (A): 10 A
Art
440000043
Sn Pcs
HF118F/006-1ZS1T(136) SAP 45285211039
Ean
10420240
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Power Relay, 6VDC Coil, 10Amp, 1 Form C Contact, 3.2mm 1 pole 8A, HF118F Series
Technical features
| SKU | 440000043 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Coil Voltage (VDC) | 6.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10420240 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 12.50 mm |
| External length | 28.50 mm |
| External Width | 10.10 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 23 |
| Elettrico gross price list | € 3,27 |
| Manufacturer Part Number | HF118F/006-1ZS1T(136) SAP 45285211039 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF118F/006-1ZS1T(136) |
| Selling quantity | 20 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Power Relay, 6VDC Coil, 10Amp, 1 Form C Contact, 3.2mm 1 pole 8A, HF118F SeriesSwitching Current - Max (A): 10 A |
| Switching Voltage (VDC) | 125.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
