Power Relay Hongfa HF116F-1/012DF-1HTW
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF116F-1 Series 25A DPST 12VDC Flange Mount Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 30 A
Art
440000432
Sn Pcs
HF116F-1/012DF-1HTW SAP 45285101678
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF116F-1 Series 25A DPST 12VDC Flange Mount Miniature High Power Relay
Technical features
| SKU | 440000432 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 36.20 mm |
| External length | 68.00 mm |
| External Width | 32.90 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 17 |
| Manufacturer Part Number | HF116F-1/012DF-1HTW SAP 45285101678 |
| Maximum Operating temperature | 70.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Model | HF116F-1/012DF-1HT-W |
| Selling quantity | 80 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF116F-1 Series 25A DPST 12VDC Flange Mount Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 30 A |
| Construction / Technology | Dust Protected |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Flanged |
| Termination Style | Screw Terminal |
