Power Relay Hongfa HF115F/012-2ZS4A
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
HF115F Series 8A DPDT 12V PCB Sealed Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 8 A
Art
440000003
Sn Pcs
HF115F/012-2ZS4A SAP 45285075018
Ean
10420715
Manufacturer
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
HF115F Series 8A DPDT 12V PCB Sealed Miniature High Power Relay
Technical features
| SKU | 440000003 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10420715 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.70 mm |
| External length | 29.00 mm |
| External Width | 12.70 mm |
| Elettrico gross price list | € 4,06 |
| Manufacturer Part Number | HF115F/012-2ZS4A SAP 45285075018 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF115F/012-2ZS4A |
| Selling quantity | 20 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF115F Series 8A DPDT 12V PCB Sealed Miniature High Power RelaySwitching Current - Max (A): 8 A |
| Switching Voltage (VDC) | 300.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
