NTC EPCOS B57442V5472H062
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Therm NTC 4.7kOhm 3590K 0805
Art
404015900
Sn Pcs
B57442V5472H062
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Thermistor NTC 4.7k Ohm 3% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3590K >= -3.5 T/R Automotive
Technical features
| SKU | 404015900 |
| AVG leadtime (calendar days) | 98 |
| B Value Tolerance (%) | ± 3% |
| Country of origin | HR HRV CROATIA (local name: HRVATSKA) |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External Height | 1.30 mm |
| External length | 2.00 mm |
| External Width | 1.25 mm |
| Heat Capacity (mJ/K) | 35 |
| Insulation Resistance (Ohm) | 4.70 kΩ |
| Manufacturer Part Number | B57442V5472H062 |
| Max. Electric Power at 25°C (W) | 0.21 W |
| Maximum Operating temperature | 150.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | B57442V5472H62 |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 4000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Therm NTC 4.7kOhm 3590K 0805 |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 10.00 s |
| Thermal Dissipation Constant at 25°C (mW/K) | 3.5 |
| Tolerance | ±3% |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mounting type | Surface Mount |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination Style | SMD/SMT |
