Modbus Gateway Modbus Gateway Entry 1 Port Moxa MGate MB3180
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
MOXA model MGate MB3180. 1 Port RS-232/422/485 Modbus TCP to Serial Communication Gateway
Art
670010151
Sn Pcs
MGATE MB3180
Ean
MGate MB3180
Manufacturer
MOXA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Catalog Product Groupings: F1-Ethernet Fieldbus Gateways
Modbus Gateway Modbus Gateway Entry 1 Port
MOXA model MGate MB3180. 1 Port RS-232/422/485 Modbus TCP to Serial Communication Gateway
1-port standard Modbus gateway
Modbus Gateway Modbus Gateway Entry 1 Port
MOXA model MGate MB3180. 1 Port RS-232/422/485 Modbus TCP to Serial Communication Gateway
1-port standard Modbus gateway
Technical features
| SKU | 670010151 |
| AVG leadtime (calendar days) | 56 |
| Country of origin | TW TWN TAIWAN |
| Ean Number | MGate MB3180 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85176200 |
| External Height | 75.00 mm |
| External length | 22.00 mm |
| External Width | 80.00 mm |
| Gross weight | 340.00 g |
| Elettrico gross price list | € 401,04 |
| Manufacturer Part Number | MGATE MB3180 |
| Model | MGATE-MB3180 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | MOXA model MGate MB3180. 1 Port RS-232/422/485 Modbus TCP to Serial Communication Gateway |
| Connection mode | Jack 3.5mm. |
| Fans | No |
| Usage voltage | 12V, 48V |
| Wi-Fi presence | No |
