LUMILED L2C5-PR001211E1900-3S High Power LEDs - White
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
High Power LEDs - White Produce N/A
Item
420000154
Part No.
L2C5-PR001211E1900-3S
Manufacturer
Lumileds
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) series White, Warm Square
Technical documents
| SKU | 420000154 |
| AVG leadtime (calendar days) | 70 |
| Country of origin | MY MYS MALAYSIA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External length | 28.00 mm |
| Thickness | 1.50 mm |
| External Width | 28.00 mm |
| Current - Max | 2.40 A |
| Light Emitting Surface (LES) Diameter | 19.00 mm |
| Manufacturer Part Number | L2C5-PR001211E1900-3S |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | L2C5-PR001211E1900-3S |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | High Power LEDs - White Produce N/A |
| CCT (K) | Special |
| LED Colour | Application Specific White, Warm white |
| Package Thermal Resistance | 0.23°C/W |
| LED Type | High Power LED |
| Package/Case | COB |
| SDCM - Standard Deviation Colour Matching | 3 |
