LED Chip Seoul Semiconductors STW0L8PA-W43EY8
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Superior High Flux for High Voltage System
Art
411018553
Sn Pcs
STW0L8PA-W43EY8
Ean
8004110185536
Manufacturer
Seoul Semiconductor
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
5050 6V / 4000K(=NW) / 700-750lmx640mAx5,8-6,0V (at Tj=85C) / Max=1000mAx6,0W / 120deg. / CRI>70
Technical features
| SKU | 411018553 |
| AVG leadtime (calendar days) | 63 |
| Country of origin | KR KOR KOREA, REPUBLIC OF |
| Ean Number | 8004110185536 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External Height | 0.70 mm |
| External length | 5.00 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Current - Forward | 1,000.00 mA |
| Junction Temperature (°C) | 125°C |
| Manufacturer Part Number | STW0L8PA-W43EY8 |
| Maximum Storage Temperature | 100.00 °C |
| Maximum Operating temperature | 100.00 °C |
| Minimum Storage Temperature | -40.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | STW0L8PA-W43EY8 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Superior High Flux for High Voltage System |
| Wavelength (nm) | 400 - 700 |
| CCT (K) | 4000K |
| LED Colour | White |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 |
| LED Type | High Power LED |
| Viewing Angle | 120 |
