LED Chip LUMILEDS L1T2-5790300000000-R23Y
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
High Power LEDs - White 5700K Cold White
Art
420001051
Sn Pcs
L1T2-5790300000000-R23Y
Manufacturer
Lumileds
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
LUXEON TX Cool-white 90 CRI 3-step 5700K
Technical features
| SKU | 420001051 |
| AVG leadtime (calendar days) | 70 |
| Country of origin | MY MYS MALAYSIA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External length | 3.70 mm |
| Thickness | 2,018.00 mm |
| External Width | 3.70 mm |
| Current - Max | 1.50 A |
| Manufacturer Part Number | L1T2-5790300000000-R23Y |
| Maximum Operating temperature | 135.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | L1T2-57903000000-R23Y |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | High Power LEDs - White 5700K Cold White |
| CCT (K) | 5700 K |
| LED Colour | Cold white |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 |
| Package Thermal Resistance | 3°C/W |
| LED Type | High Power LED |
| Package/Case | 3535 |
