LED Chip LUMILEDS L1C1-CYN1000000000
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
High Power LEDs - Single Color Cyan 490 nm ~ 510 nm
Art
420002014
Sn Pcs
L1C1-CYN1000000000-P40G
Manufacturer
Lumileds
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
LED Lighting Color series Cyan 500nm (490nm ~ 510nm) 0707 (1919 Metric)
Technical features
| SKU | 420002014 |
| AVG leadtime (calendar days) | 70 |
| Country of origin | MY MYS MALAYSIA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External length | 2.00 mm |
| Thickness | 1.50 mm |
| External Width | 2.00 mm |
| Current - Max | 1.05 A |
| Manufacturer Part Number | L1C1-CYN1000000000-P40G |
| Maximum Operating temperature | 135.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | L1C1-CYN10000000-P40G |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | High Power LEDs - Single Color Cyan 490 nm ~ 510 nm |
| Wavelength (nm) | 490 ~ 510 |
| LED Colour | Cyan |
| Package Thermal Resistance | 3.5°C/W |
| LED Type | High Power LED |
| Package/Case | 0808 (2020 Metric) |
