LED Chip LUMILEDS L150-3070500600000
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
High Power LEDs - White 3000K Warm White
Art
420001049
Sn Pcs
L150-3070500600000-M3A1
Manufacturer
Lumileds
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
LED High-Power LUXEON Uni-Color White 3000K 70 640lm 6.1V 2-Pin Chip 5050 T/R
Technical features
| SKU | 420001049 |
| AVG leadtime (calendar days) | 70 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External length | 5.00 mm |
| Thickness | 0.70 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Current - Max | 800.00 mA |
| Manufacturer Part Number | L150-3070500600000-M3A1 |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | L150-30705006000-M3A1 |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | High Power LEDs - White 3000K Warm White |
| CCT (K) | 3000 K |
| LED Colour | Warm white |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 |
| Package Thermal Resistance | 2.4°C/W |
| LED Type | High Power LED |
| Package/Case | 5050 |
