LED Chip LUMILEDS L128-RED1003500000
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Mid Power LEDs - Single Color Red 624nm-634nm
Art
420000049
Sn Pcs
L128-RED1003500000-F40C
Manufacturer
Lumileds
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
2835 Color Line Red 17 Lumens 250 mA 2.1 V Surface Mount Mid Power LED
Technical features
| SKU | 420000049 |
| AVG leadtime (calendar days) | 70 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External length | 3.50 mm |
| Thickness | 0.70 mm |
| External Width | 2.80 mm |
| Current - Max | 250.00 mA |
| Manufacturer Part Number | L128-RED1003500000-F40C |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | L128-RED10035000-F40C |
| Selling quantity | 4000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Mid Power LEDs - Single Color Red 624nm-634nm |
| Wavelength (nm) | 630 |
| LED Colour | Red |
| Package Thermal Resistance | 15ºC/W |
| LED Type | Mid Power LED |
| Package/Case | 2835 |
