Film Tdk (Epcos) B32916A3475M000
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Cap Film 4.7µF 20% 760VDC Radial
Art
404015480
Sn Pcs
B32916A3475M000
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
4.7 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Technical documents
| SKU | 404015480 |
| AVG leadtime (calendar days) | 126 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322500 |
| External Height | 39.50 mm |
| External length | 42.00 mm |
| External Width | 20.00 mm |
| Lead Diameter (mm) | 1 |
| Manufacturer Part Number | B32916A3475M000 |
| Maximum Operating temperature | 110.00 °C |
| Capacitance (µF) | 4.7 |
| Lead Spacing (mm) | 37.5 |
| Model | 4,7UF 330V P37,5 |
| Number of pins | 2 |
| Rate of Voltage Rise (V/μs) | 100 |
| Selling quantity | 160 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Cap Film 4.7µF 20% 760VDC Radial |
| Suppression Class | X1 |
| Voltage Rating AC (VAC) | 330 |
| Voltage rating DC (VDC) | 760 |
| Tolerance | ± 20% |
| Construction / Technology | Plastic Rectangular Can |
| Dielectric | MKP |
| Package/Case | Bulk, Radial |
| Termination | PC Pins |
