Film Tdk (Epcos) B32776H0156K000
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Cap Film 15µF 10% 920VDC Radial
Item
404099895
Part No.
B32776H0156K000
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
15 µF Film Capacitor - 920V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Technical documents
| SKU | 404099895 |
| AVG leadtime (calendar days) | 126 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322500 |
| External Height | 42.50 mm |
| External length | 42.00 mm |
| External Width | 28.00 mm |
| Lead Diameter (mm) | 1.2 |
| Manufacturer Part Number | B32776H0156K000 |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Capacitance (µF) | 15 |
| Lead Spacing (mm) | 37.5 |
| Model | B32776H156K |
| Number of pins | 4 |
| Rate of Voltage Rise (V/μs) | 54 |
| Selling quantity | 110 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Cap Film 15µF 10% 920VDC Radial |
| Voltage rating DC (VDC) | 920 |
| Tolerance | ± 10% |
| Construction / Technology | Plastic Rectangular Can, Wound |
| Dielectric | MKP |
| Package/Case | Bulk, Radial 4 Leads |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination | PC Pins |
