Ferrite Cores Tdk (Epcos) B66423G0000X187
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Ferrite Core EFD N87 1pc
Art
404019042
Sn Pcs
B66423G0000X187
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Uncoated N87 Ferrite Core EFD Type
Technical features
| SKU | 404019042 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Core/Magnetic Factor (mm⁻¹) | 0.99 |
| Country of origin | IN IND INDIA |
| Effective Area | 69.00 mm² |
| Effective Length | 68.00 mm |
| Effective Magnetic Volume | 4,690.00 mm³ |
| Effective Permeability | 1610 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85049011 |
| External Height | 15.00 mm |
| External length | 30.00 mm |
| External Width | 9.10 mm |
| Inductance μH | 2.05 |
| Initial Permeability | 2200 |
| Inside Height | 11.20 mm |
| Inside Length | 22.40 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 24 |
| Manufacturer Part Number | B66423G0000X187 |
| Model | B66423GX187 |
| Saturation Magnetic Flux Density (@100°C) | 390 |
| Selling quantity | 300 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Ferrite Core EFD N87 1pc |
| Tolerance | -20%, +30% |
| Coating/Finish | Uncoated |
| Core Shape | EFD |
| Gap | Ungapped |
| Material | N87 |
