Ferrite Accessories Tdk (Epcos) B65880E0012D001
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Bobbin Coil Former PQ 32 X 20
Art
404018893
Sn Pcs
B65880E0012D001
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Ferrite Accessories Tdk (Epcos) B65880E0012D001
Technical features
| SKU | 404018893 |
| Average length of turn | 66.00 mm |
| AVG leadtime (calendar days) | 238 |
| Core Size | 32.0 mm x 20.0 mm |
| Country of origin | CZ CZE CZECH REPUBLIC |
| External diameter | 26.40 mm |
| External Height | 18.80 mm |
| Internal diameter | 14.00 mm |
| Manufacturer Part Number | B65880E0012D001 |
| Number of pins | 12 |
| Resistance factor | 0.05 mΩ |
| Selling quantity | 168 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Bobbin Coil Former PQ 32 X 20 |
| Winding cross section | 47.00 mm² |
| Colour | Black |
| Material | GFR thermosetting plastic |
| Termination Style | Pin |
