Ferrite Accessories Tdk (Epcos) B65685B1016T001
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Bobbin Coil Former PM 62 X 49
Art
404017560
Sn Pcs
B65685B1016T001
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Ferrite Accessories Tdk (Epcos) B65685B1016T001
Technical features
| SKU | 404017560 |
| Average length of turn | 120.00 mm |
| AVG leadtime (calendar days) | 378 |
| Core Size | Ø62.0 mm x 49.0 mm |
| Country of origin | DE DEU GERMANY |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85049011 |
| External diameter | 48.50 mm |
| External Height | 48.00 mm |
| Internal diameter | 29.00 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 14 |
| Manufacturer Part Number | B65685B1016T001 |
| Model | B65685B1016T1 |
| Number of pins | 16 |
| Resistance factor | 0.02 mΩ |
| Selling quantity | 20 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Bobbin Coil Former PM 62 X 49 |
| Winding cross section | 270.00 mm² |
| Colour | Black |
| Material | GFR polyterephthalate |
| Termination Style | Pin |
