Epcos_Tdk B41793A9108Q001 Capacitor Aluminum B41793A9108Q1
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Capacitor Aluminum B41793A9108Q1
Item
404200256
Part No.
B41793A9108Q001
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Electrolytics SMD Epcos_Tdk B41793A9108Q001 Capacitor Aluminum B41793A9108Q1
Technical documents
| SKU | 404200256 |
| AVG leadtime (calendar days) | 140 |
| Country of origin | HU HUN HUNGARY |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322200 |
| External diameter | 21.00 mm |
| External length | 49.00 mm |
| Lifetime at Temperature | 5000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Part Number | B41793A9108Q001 |
| Maximum Operating temperature | 150.00 °C |
| Capacitance (µF) | 1000 |
| Model | B41605X0032M338 |
| Number of terminals | 3 |
| Selling quantity | 264 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Capacitor Aluminum B41793A9108Q1 |
| Voltage rating DC (VDC) | 100 |
| Package/Case | Bulk |
