EDS Unmanaged EDS-200 8-port Moxa EDS-208
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
MOXA model EDS-208. Entry-level Unmanaged Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -10 to 60°C
Art
670010001
Sn Pcs
EDS-208
Ean
EDS-208
Manufacturer
MOXA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Catalog Product Groupings: S4-DIN-Rail Unmanaged Ethernet Switches
EDS Unmanaged EDS-200 8-port
MOXA model EDS-208. Entry-level Unmanaged Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -10 to 60°C
Entry-level unmanaged Ethernet switch with 8 10/100BaseT(X) ports, plastic housing, -10 to 60°C operating temperature
EDS Unmanaged EDS-200 8-port
MOXA model EDS-208. Entry-level Unmanaged Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -10 to 60°C
Entry-level unmanaged Ethernet switch with 8 10/100BaseT(X) ports, plastic housing, -10 to 60°C operating temperature
Technical features
| SKU | 670010001 |
| AVG leadtime (calendar days) | 56 |
| Country of origin | TW TWN TAIWAN |
| Ean Number | EDS-208 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 84733080 |
| External Height | 100.00 mm |
| External length | 40.00 mm |
| External Width | 86.50 mm |
| Gross weight | 170.00 g |
| Elettrico gross price list | € 272,71 |
| Manufacturer Part Number | EDS-208 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | MOXA model EDS-208. Entry-level Unmanaged Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -10 to 60°C |
| Connection mode | A morsetto |
| Fans | No |
| Usage voltage | 12V, 48V |
| Wi-Fi presence | No |
