EDS Full Giga Unmanaged EDS-G300 8-port Moxa EDS-G308
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
MOXA model EDS-G308. Unmanaged full Gigabit Ethernet switch with 8 10/100/1000BaseT(X) ports, 0 to 60°C operating temperature
Art
670010069
Sn Pcs
EDS-G308
Ean
EDS-G308
Manufacturer
MOXA
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Catalog Product Groupings: S4-DIN-Rail Unmanaged Ethernet Switches
EDS Full Giga Unmanaged EDS-G300 8-port
MOXA model EDS-G308. Unmanaged full Gigabit Ethernet switch with 8 10/100/1000BaseT(X) ports, 0 to 60°C operating temperature
Unmanaged full Gigabit Ethernet switch with 8 10/100/1000BaseT(X) ports, 0 to 60°C operating temperature
EDS Full Giga Unmanaged EDS-G300 8-port
MOXA model EDS-G308. Unmanaged full Gigabit Ethernet switch with 8 10/100/1000BaseT(X) ports, 0 to 60°C operating temperature
Unmanaged full Gigabit Ethernet switch with 8 10/100/1000BaseT(X) ports, 0 to 60°C operating temperature
Technical features
| SKU | 670010069 |
| AVG leadtime (calendar days) | 56 |
| Country of origin | TW TWN TAIWAN |
| Ean Number | EDS-G308 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 84733080 |
| External Height | 135.00 mm |
| External length | 52.85 mm |
| External Width | 105.00 mm |
| Gross weight | 880.00 g |
| Elettrico gross price list | € 533,75 |
| Manufacturer Part Number | EDS-G308 |
| Net weight | 0.50 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | MOXA model EDS-G308. Unmanaged full Gigabit Ethernet switch with 8 10/100/1000BaseT(X) ports, 0 to 60°C operating temperature |
| Connection mode | A morsetto |
| Fans | No |
| Usage voltage | 60V, 9.6V |
| Wi-Fi presence | No |
