Chokes Tdk (Epcos) B82721K2152N001
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
CMC 3.3mH 1.5A 2LN TH
Art
404021496
Sn Pcs
B82721K2152N001
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
3.3 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 180mOhm (Typ)
Technical features
| SKU | 404021496 |
| AVG leadtime (calendar days) | 56 |
| Country of origin | HU HUN HUNGARY |
| Current Rating (Metric) | 1.50 A |
| DC Resistance | 180.00 mΩ |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85045000 |
| External length | 18.20 mm |
| External Width | 20.90 mm |
| Inductance mH | 3.3 |
| Lead Diameter (mm) | 0.7 |
| Manufacturer Part Number | B82721K2152N001 |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Lead Spacing (mm) | 10 |
| Lead Spacing (2nd) | 15 |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | B82721K2152N1 |
| Number of lines | 2 |
| Selling quantity | 720 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | CMC 3.3mH 1.5A 2LN TH |
| Voltage Rating AC (VAC) | 250 |
| Withstand/Test Voltage (V) | 1.5 kVAC |
| Tolerance | ± 30% |
| Filter Type | Power Line |
| Material | Ferrite |
| Package/Case | 4 PC Pin, Tray, Vertical |
| Mounting type | Through Hole, Vertical Mount |
| Number of channels | 1 |
| Shielding type | Shielded |
| Termination Style | Radial |
