Ceramic Capacitor WALSIN 470nF 25V 0805 X7R 5% 0805B474J250
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Ceramic Capacitor 470nF 25V 0805 X7R 5% 0805B474J250
Art
423005070
Sn Pcs
0805B474J250CT
Manufacturer
Walsin
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Ceramic Capacitor WALSIN 470nF 25V 0805 X7R 5% 0805B474J250
Technical features
| SKU | 423005070 |
| AVG leadtime (calendar days) | 112 |
| Country of origin | TW TWN TAIWAN |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322400 |
| External length | 2.00 mm |
| Thickness | 0.80 mm |
| External Width | 1.25 mm |
| Manufacturer Part Number | 0805B474J250CT |
| Selling quantity | 3000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Ceramic Capacitor 470nF 25V 0805 X7R 5% 0805B474J250 |
| Temperature Characteristics | X7R (±15%) |
| Voltage rating DC (VDC) | 25 |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mounting type | SMD |
| Termination Style | SMD/SMT |
